Z čeho jsme se nachytřovali - knihy a pracovní sešity

Bohužel jsem začala se sepisováním knih a sešitů pro naši práci až v 5. třídě. Takže jen z toho, co nám doma zbylo, mohu jmenovat:

Aj - Start with Click, s CDčkem, super věc

- Hravá angličtina v křížovkách, bambook Grada Publishing, Zuzana Pospíšilová a Drahomír Trsťan.

No a Angličtina od I. Zahálkové jako vodítko.

M - Hejný od 1. třídy, ale souběžně "školní klasika", aby si syn mohl vybrat, které postupy mu budou nejlépe vyhovovat. Takže např. dřív počítal indickým násobením, a až později "klasicky"

Přírodověda - Nová škola/Člověk a jeho svět. Velmi hravá knížka s měkkými deskami, z níž se vystřihuje, slepuje, hraje a přitom učí :)

- Přírodovědné HRY, Jitka Macenauerová, Rubiko, edice Hrátky

ČJ - Procvičujeme češtinu, PRODOS

Domácí pracovní sešit Diktáty nejen pro 5. třídu, nakl. SUN, Mgr. Martin Kredba

Pravopis přídavných jmen a zájmen, Pierot

Český jazyk nově, nakl. Nová škola

Všeobecný přehled pro 4. a 5. třídu, nakl. SUN, PHDr. M. Bečková

DRUHÝ STUPEŇ

Učebnice a pracáky od nakladatelství TAKTIK a Nová škola.

Dějepis - jednoznačně Klára Válková a její edice "Bářin kouzelný atlas", to nemá chybu!

AJ - internet, zejména youtube, uč. Zahálková jako vodítko.

Děsivé dějiny, Děsivá přirodověda.....

Dějiny udatného českého národa

Učebnice a pracovní sešity od Taktiku. Hravá čeština, Hravý přírodopis.... www.etaktik.cz

Zde jsme zjistili, že není potřeba mít pracovní sešity, že knihy bohatě stačí.